1% DLA MOJEJ SZKOŁY


Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego naszej organizacji programu do rozliczenia rocznego PIT Format 2012 – po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy szkoły, przedszkola lub organizacji).

Przekaż 1% NASZEJ SZKOLE!

Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS
i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

Poniżej wzór jak wypełnić PIT w tym roku.

1. Przekaż 1% podatku wybranej placówce.

2. Możesz też :

3. Wydrukować „Poświadczenie przekazania 1%” i uzupełnić.

4. Oddać druk do szkoły, której chcesz pomóc, przekazując 1%. To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.
W polu 125 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę naszej szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II w POBIEDNIE oraz (w miejscu XXX...) jej 12- cyfrowy Numer Identyfikacyjny tj. 500000032882.

W polu nr 124 powinno się znaleźć 1% Twojego podatku.

Uwaga! W tym roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" udostępnia wszystkim darmowy program do wypełnienia zeznań PIT - PIT Format 2012. To specjalna edycja najpopularniejszego w Polsce programu do rozliczania podatków.

Ten program automatycznie obliczy 1% podatku.

Program do wypełniania PIT- ów można pobrać na stronie: http://www.ps.org.pl/