Gminny Konkurs Matematyczny „Biegiem po matematykę”.
W dniu 30 maja 2022 r. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Pobiednie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Biegiem po matematykę”, adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych.
Celem konkursu była popularyzacja matematyki w połączeniu z rywalizacją ruchową, motywowanie uczniów do wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności z matematyki, wdrożenie uczniów do wykorzystania posiadanej wiedzy przy rozwiązywaniu problemów w sytuacjach praktycznych oraz kształtowanie odpowiedzialności za grupę.
W konkursie wzięły udział trzy drużyny:
Po powitaniu uczestników przez dyrektora Zespołu Szkół w Pobiednie Panią Katarzynę Wojtuszewską – Cap, kapitanowie drużyn wylosowali miejsca dla swoich zespołów: nr 1 – Zespół Szkół w Pobiednie, nr 2 Zespół Szkół w Nowotańcu, nr 3 Zespół Szkół w Bukowsku. Następnie wzięli udział w rozgrzewce sportowej, poprowadzonej przez ucznia klasy 7b.
Odbyło się pięć konkurencji, w których uczestnicy musieli indywidualnie wykazać się sprytem, koordynacją ruchów, zachowaniem równowagi oraz wiedzą z zakresu własności potęg i pierwiastków, notacji wykładniczej, praktycznego zastosowania pierwiastków. W grupach rozwiązywali zadania na uzasadnienie. Na koniec każdy zespół wykazał się celnością oddając po cztery rzuty do kosza.
We współzawodnictwie sportowym punktowano poprawność wykonania, lokatę i celność rzutu, natomiast z matematyki – właściwą odpowiedź. Wynik końcowy stanowiła średnia punktów zdobytych w konkurencjach sportowych i za zadania matematyczne.
Po ukończeniu rywalizacji nauczyciele – opiekunowie udali się na obrady i ustalenie wyników, a uczestnicy odpoczywali przy poczęstunku.
W Gminnym Konkursie Matematycznym „Biegiem po matematykę” szkoły zajęły następujące lokaty:
I miejsce – Zespół Szkół w Bukowsku
II miejsce – Zespół Szkół w Pobiednie
III miejsce – Zespół Szkół w Nowotańcu
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których fundatorem był Wójt Gminy Bukowsko Pan Marek Bańkowski.
Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu oraz uczniom klasy 7b za pomoc w obsłudze.
Pomysłodawcą połączenia matematyki z elementami aktywności ruchowej była Pani Ewa Ambicka – Rudy.