„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy1 uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, podczas którego przeprowadzono szereg zajęć , pogadanek i ćwiczeń praktycznych. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach, wykazywały duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Celem tego programu było poznanie zasad bezpieczeństwa w następujących obszarach : na drodze, w szkole, w domu, w intrenecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku oraz w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Zdobyły wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. Po zakończeniu programu szkoła otrzymała certyfikat, a dzieci po samodzielnym pozytywnym wykonaniu testów zostały nagrodzone dyplomami potwierdzającymi swój udział.