NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”. – Jan Paweł II

W piątek 10 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Ciekawe scenki patriotyczne odgrywali uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawczyni pani Bożeny Skubisz. Utwory muzyczne dobrane do powagi uroczystości wykonał chór szkolny pod opieką pana Leszka Pyrcaka. Tańce narodowe Poloneza i Krakowiaka zatańczyli uczniowie z zespołu szkolnego Kłokoczka, pod czujnym okiem pana Mariusza Prajznera. Scenografię sali gimnastycznej na tę uroczystość przygotowały panie Mariola Babiarz, Joanna Radożycka, Aneta Wojtanowska.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. 

Na zakończenie uroczystości   wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej " Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."

W kategorii klas 1 - 3

I - miejsce otrzymali:

Michał Adamski kl. 1 , Katarzyna Filipczak kl. 3.

II - miejsce :

Emilia Żytka kl 2 , Pola Jakubowska kl 2

III - miejsce :

Klepacz Antonina kl. 3, Rafał Brejta kl 2.

Wyróżnieni zostali:

Tomasz Ciepły - kl 2,Zuzanna Król - kl 3, Fabian Woźny kl. 2

 

W kategorii klas 4 - 6

I miejsce - Weronika Bąk 6 kl

II miejsce - Rafał Gerla 4 kl

III miejsce - Paulina Tomkiewicz

Zwyciężcom gratulujemy, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się udziału w tym konkursie i nadal zapraszamy do recytowania tak pięknej poezji patriotycznej. Dziękujemy Pani Dyrektor, która zatroszczyła się o nagrody dla laureatów.