Być zwyciężonym i nie ulec to ZWYCIĘSTWO.


Być zwyciężonym i nie ulec to ZWYCIĘSTWO, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska".

Józef Piłsudski

Dnia 10 listopada 2022 roku w Zespole Szkól im. Jana Pawła II w Pobiednie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani dyrektor szkoły mgr Katarzyna Wojtuszewska - Cap, która przywitała wszystkich zebranych i przypomniała z jakiej okazji jest ta uroczystość. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tamtych lat: uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległą. Akademię zakończył krakowiak i polonez w wykonaniu klas ósmych.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

Warto pamiętać, że "Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna/.../".

Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali: Elżbieta Pyszko, Mariusz Prajzner, Lesław Pyrcak, Andrzej Zagórski.